Liverpooli barazoi pa gola ndaj Evertonit në Ligën Premier në kuadër të derbit të xhiros së 29-të në Ligën Premier.

Më i miri në këtë takim ishte Virgil van Dijk, holandezi ishte i pakalueshëm në fazën mbrojtëse, por edhe i rrezikshëm nga ndërprerjet në sulm.

Te Reds paraqitje të mirë bëri edhe Trent Alexander-Arnold, Joel Matip dhe Andrew Robertson.

Cenk Tosun dhe Joel Matip gjatë një momenti të ndeshjes (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)

Ata që dëshpëruan te mysafirët ishin faza sulmuese, përfshirë edhe mesfushorin Georginio Wijnaldum.

Te Blutë më i miri ishte mbrojtësi Michael Keane, por edhe mbrojtësi anësor Lucas Digne. Ndërsa anësorët e mesfushës Theo Walcott dhe Bernard ishin dy më të dobëtit për vendasit, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve.

Everton:

Liverpool:

Pas këtij barazimi skuadra e Jurgen Klopp renditet në vendin e dytë në Ligën Premier me 70 pikë, një më pak se Manchester City, kurse Evertoni vazhdon i dhjeti me 37 pikë. /Telegrafi/