LAJMI I FUNDIT:

Episodi i fundit, “Game of Thrones” u shikua nga rreth 20 milionë teleshikues

Episodi i fundit, “Game of Thrones” u shikua nga rreth 20 milionë teleshikues
Reklama

Rreth 19.3 milionë shikues në të gjithë Shtetet e Bashkuara e kanë shikuar episodin final të serialit televiziv, “The Game of Thrones” të dielën.

Kështu së paku ka njoftuar televizioni kabllor amerikan, HBO, i cili e ka vlerësuar si një rekord për këtë serial.


HBO njoftoi të dielën se numri i shikuesve që panë episodin e fundit të serialit ishin përveç ekraneve të vogla, ato tejkaluan edhe rekordin e mëparshëm prej 18.4 milionëve në HBO GO dhe HBO NOW aplikacionet e tyre të dielën, sipas Reuters.

Gjithçka ka një fund: Lamtumira e yjeve të "Game of Thrones"
Lexo po ashtu Gjithçka ka një fund: Lamtumira e yjeve të "Game of Thrones"

Seriali ishte i vendosur në Mbretërinë imagjinare të Westeros, në të cilën disa familje luftonin mes vete për pushtet dhe transmetimi filloi në vitin 2011.

Seriali i bazuar në librat e George R. R. Martin ishte hit i madh i HBO-së dhe të dielën u shfaq episoda e fundit. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“E kanë parë familja e vet videon”, Santiana në gjendje të rënduar emocionale pasi i dashuri nuk i dha sinjal

“E kanë parë familja e vet videon”, Santiana në gjendje të rënduar emocionale pasi i dashuri nuk i dha sinjal

Magazina
Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Magazina
Intervista e Edona James në emisionin serb rikthehet në qendër të vëmendjes pas nëntë vjetësh: Nuk ndihem shqiptare, më pëlqejnë burrat serbë

Intervista e Edona James në emisionin serb rikthehet në qendër të vëmendjes pas nëntë vjetësh: Nuk ndihem shqiptare, më pëlqejnë burrat serbë

Magazina
Santiana tregon se si e kishte rrahur një djalë të sëmurë nga zemra, dhe nga stresi kishte pësuar shenja në trup

Santiana tregon se si e kishte rrahur një djalë të sëmurë nga zemra, dhe nga stresi kishte pësuar shenja në trup

Magazina
Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Magazina
Kaderi dhe Blerando sjellin humor në shtëpi me imitimin e Bucit dhe Veronës

Kaderi dhe Blerando sjellin humor në shtëpi me imitimin e Bucit dhe Veronës

Magazina
Kalo në kategori