LAJMI I FUNDIT:

Elsa Lila rikthehet me koncert madhështor në Tiranë

Elsa Lila rikthehet me koncert madhështor në Tiranë
Foto: Elsa Lila/Instagram

E mrekullueshmja, Elsa Lila, pas një shkëputjeje të gjatë nga skena, u rikthye në skenë me këngën “Evita” në Festivalin e 61-të të Këngës në RTSh, ku edhe u shpall fituese në dhjetorin e vitit të kaluar.

Me sa duket zëri i mrekullueshëm, nuk po mjaftohet me këtë paraqitje.


Elsa na e bëri me dije përmes llogarisë së saj të Instagramit, se ajo do të bëjë një rikthim spektakolar, në po të njëjtën skenë ku ajo nisi rrugëtimin e saj si artiste.

Artistja tejet e admiruar nga shqiptarët, Elsa Lila, këtë rikthim do ta bëjë me një koncert madhështor të titulluar “Finalmente Elsa”, në Pallatin e Kongreseve më 1 nëntor, në Tiranë.

Foto: Elsa Lila/Instagram

Këngëtarja që bëri të gjithë shqiptarët pafundësisht krenarë kur po prezantohej si shqiptarja e parë që ngjitej në skenën e “Sanremos”, me entuziazëm shumë të madh njoftoi për koncertin e saj të parë, duke shkruar: “Ika me shijen e suksesit të ‘Evitës’ sime në festival, për t’u rikthyer sërish në Tiranë, tani në nëntor. Këtë herë, për herë të parë me një koncert të madh, aty në skenën e Pallatit të Kongreseve, nga ku nisi jeta ime artistike.

“’Finalmente Elsa’ i thotë të gjitha: kohën e gjatë që kam pritur, për të ardhur ky moment; punën e madhe që kam bërë deri më sot, për t’u ndjerë kaq gati, për një koncert si ky, që kërkon jo vetëm përkushtimin por dhe pjekurinë e repertorin e duhur artistik. S’do t’ja dilja dot kurrë vetëm, pa bashkëpunëtorët e miqtë e mi artistë, me të cilët kam krijuar, intepretuar e realizuar në gjithë këto vite, projekte unike, interesante e me muzikë të vërtetë. Këtë do të bëjmë edhe në koncertin e 1 nëntorit, në Tiranë. Ju mirëpres që të më jepni zemrën dhe duartokitjet tuaja, siç keni bërë gjithmonë, ndërsa unë ju kam dhënë zërin e shpirtin tim”, ka shkruar  Elsa Lila. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Magazina
Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Magazina
Fotot e papërpunuara të Jennifer Lopez, një pjesë e trupit të saj duket dukshëm ndryshe

Fotot e papërpunuara të Jennifer Lopez, një pjesë e trupit të saj duket dukshëm ndryshe

Magazina
Labinot Tahiri u çon ushqime shtetasve kosovarë të bllokuar në kufirin Serbi-Kroaci

Labinot Tahiri u çon ushqime shtetasve kosovarë të bllokuar në kufirin Serbi-Kroaci

Magazina
Edona Llalloshi publikon këndën

Edona Llalloshi publikon këndën "Deri kur...", dedikuar grave të vrara nga burrat

Magazina

"Miss Inteligjenca Artificale" - do të mbahet për herë të parë konkursi i bukurisë të modeleve digjitale

Magazina
Kalo në kategori