Elzia Hoxha ka kohë që nuk ka sjell ndonjë projekt të ri muzikor.

Megjithatë, këngëtarja është mjaft aktive kohët e fundit në rrjetet sociale teksa sjell imazhe dhe video të ndryshme.

Bukuroshja së fundi është bërë nostalgjike duke sjell fotografi nga e kaluara e saj teksa duket plot harre.

Fotografitë duket se janë nga dy albumet e saj të publikuara në vitin 2000 dhe 2003.

“Dy albumet e mia – nostalgji e dashni. 200&2003”, shkroi ajo në llogarinë personale në Instagram.

Ndryshe, tash e sa kohë artistja është edhe profesoreshë në Fakultetin e Arkitekturës pran Universitetit të Prishtinës, “Hasan Prishtina”.

Ndryshe, ajo pritet të sjell këngë të reja gjatë vitit të ardhshëm kalendarik. /Telegrafi/