‘El Clasico’ lë pasoja te Barca, vjen humbja e radhës (Video)

Barcelona ka pësuar humbjen e dytë radhazi në La Liga duke u mposhtur nga Real Sociedadi me rezultat 1-0 në Estadio Municipal de Anoeta.

bar

Një fillim ëndrrash për ekipin vendas që arriti te goli i epërsisë që në minutën e pestë. Pas harkimit të mirë nga Prieto, Mikel Oiarzabal shënoi me kokë.

Katalunasit ishin mjaft të frustruar në vazhdim të lojës dhe nuk ia dolën ta thyenin skuadrën vendase, ashtu që shkuan në pushim me disavantazh.

raste

Dominimi i Blaugranëve në posedim vazhdoi edhe në pjesën e dytë, mirëpo ata nuk po arrinin ta dërgonin topin atje ku duhej.

Rastet nuk munguan për vizitorët, por mungoi konkretizimi dhe skuadra nikoqire doli triumfuese në këtë përballje për të arkëtuar tri pikë të arta.

leo1

Në këtë mënyrë, është rihapur gara për titullin e La Ligas, pasi Atletico Madridi është afruar në tri pikë, kurse Real Madridi është vetëm katër pikë prapa liderit. /Telegrafi/

1-0: Mikel Oyarzabal i jep Real Sociedad de Fútbol epërsinë ndaj FC Barcelona.

Posted by Telegrafi Sport on Saturday, 9 April 2016

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Vrapimi heroik i Modric edhe pse në moshën 39-vjeçare: Real Madridi shpëtoi, por pa të mund të kishte humbur

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

Kroos tronditë tifozët e Real Madridit me lëvizjen e tij pas ndeshjes ndaj Bayern Munichut

Polemika për golin e anuluar të Bayernit: Ishte apo jo pozicion jashtë loje?

Mbappe e ka marrë tashmë numrin 10 nga Modric, por kroati mund të preket nga propozimi i ri i francezit