Ekzagjerimi i Neymar me prekjen në shpinë nga Perin – braziliani merr komente të shumta për gjestin e tij

Ylli i PSG-së, Neymar, është tallur sërish nga tifozët në rrjetet sociale për reagimin e tij të ekzagjeruar pasi portieri i Juventusit, Mattia Perin, e preku në shpinë për të kontrolluar gjendjen e tij fizike.

Kjo ngjarje ndodhi në pjesën e parë të ndeshjes PSG-Juventus në ‘Parc des Princes’ mbrëmjen e djeshme.

Neymar ishte në kërkim të golit të tretë të PSG-së, por vrapimi i tij u ndal nga mbrojtësit kundërshtarë, të cilët e bënë të rrëzohej.

Neymar u shtri në tokë dhe u ankua për disa sekonda dhe dukej se reagoi tepër kur Perin kontrolloi gjendjen e tij duke i prekur shpinën.

Një video që tregon incidentin u shpërnda në Twitter dhe u pa mbi 110,000 herë në vetëm katër orë, duke marrë qindra komente dhe reagime që tallnin yllin brazilian, i cili shpesh është akuzuar për ekzagjerime në momente të tilla në karrierën e tij.

Kylian Mbappe ishte vendimtar kundër Bianconerëve mbrëmë pasi vulosni fitoren 2-1 ndaj kampionëve të Serie A, të cilët gjetën rrjetën përmes Ëeston McKennie në pjesën e dytë. /Telegrafi/

LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes