LAJMI I FUNDIT:

Ekspertët e futbollit turk e shohin Ballkanin si favorit ndaj Sivassporit

Ekspertët e futbollit turk e shohin Ballkanin si favorit ndaj Sivassporit

Ndeshja mes Ballkanit dhe Sivassporit po afron, që është e vlefshme për xhiron e katërt të fazës së grupeve të Ligës së Konferencës.

Reklama

Të dy skuadrat kanë nga katër pikë deri më tani, ndërsa Ballkani arriti ta mposht skuadrën turke në Turqi para një jave me rezultat 4-3.

Kjo fitore e Ballkanit ka bërë bujë edhe në Turqi, ndërsa tani ekspertët turq të futbollit, kanë fituar respekt për kampionin tonë.

Në emisionin ‘Derin Futbol’, njëri nga më të njohurit në Turqi, ishin në panel katër njohës të futbollit, ku secili dha mendimin e tij për ndeshjen e së enjtes.

Dy ish-futbollistët e njohur Sinan Engin dhe Abdulkerim Durmaz, janë të bindur që Ballkani e fiton ndeshjen, shkruan Telegrafi.

Ndërsa ish gjyqtari i njohur turk, Ahmet Çakar dhe gazetari Rasim Ozan Kutahyalı, thanë që kjo ndeshje ndahet në barazim.

Nga katër të ftuarit të gjithë ishin të bindur që Ballkani merr pikë nga kjo përballje.

Ndeshja mes Ballkanit dhe Sivassporit do të zhvillohet të enjten nga ora 21:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”. /Telegrafi/


Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori