LAJMI I FUNDIT:

Ekipi shqiptar BLINK do të garojë në turneun e CS:GO Clash of Leagues

Ekipi shqiptar BLINK do të garojë në turneun e CS:GO Clash of Leagues
(Foto: HLTV)

BLINK së bashku me tri ekipe tjera ndërkombëtare do të garojë në turneun Clash of Leagues, për një grup çmimesh prej 5.000 euro.

Turneu Clash of Leagues do të zhvillohet Online, ku katër ekipe të ftuara do të garojnë për çmimin prej 5.000 euro.


Ndeshjen e parë ekipi shqiptar do ta zhvillojë ndaj ekipit SHAPE, nesër (e shtunë) duke filluar nga ora 13:00.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në formatin ‘Bo3’, dhe fituesi do të kalojë në gjysmëfinale të ‘Upper Bracket”.

Edhe pse ende nuk është konfirmuar ndeshja pritet të transmetohet në kanalin zyrtar të ekipit BLINK, në platformën Twitch.

Ky eshte formacioni i ekipit BLINK:

Aulon ‘krabeni’ Fazlija

Bledar ‘BledarD‘ Dula

Kujtim ‘gulito‘ Durmishi

Ensar ‘Caleyy‘ Ersuzi

Valon ‘vAloN‘ Etemi

Babjet ‘Malware‘ Muçaj (Trajner)

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

Ndërkombëtare
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Premier League
Messinho dhe gjashtë talentët tjerë të mrekullueshëm që aktualisht janë në radarin e Barcelonës

Messinho dhe gjashtë talentët tjerë të mrekullueshëm që aktualisht janë në radarin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori