LAJMI I FUNDIT:

Ekipi i femrave në CS:GO Nigma Galaxy ka fituar titullin e pestë të ESL Impact

Ekipi i femrave në CS:GO Nigma Galaxy ka fituar titullin e pestë të ESL Impact
(Foto: HLTV)

Nigma Galaxy ka siguruar trofeun e pestë të ESL Impact duke fituar finalet e sezonit 3 ndaj ekipit NAVI Javelins.

Reklama

Nigma Galaxy fituan ndaj NAVI Javelins me rezultat të përgjithshëm 2-0 me mapa për t’u shpallur kampion të finaleve të sezonit të tretë të ESL Imact.

Në finalet e ESL Impact garuan tetë skuadra për një grup çmimesh prej 123.000 dollarësh.

Në vendin e parë Nigma Galaxy fituan çmimin prej 50.000 dollarësh, ndërsa NAVI Javelins në vendin e dytë fituan 25.000 dollarë.

Më e dalluara e këtij turneu ishte ANA e ekipit Nigma Galaxy me një vlerësim 1.27 në gjashtë mapa.

Finalet e ESL IMPACT për femra u zhvilluan në Dallas, ku u mbajt edhe turneu IEM Dallas 2023 që u fitua nga ENCE. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Ndërkombëtare
Kalo në kategori