LAJMI I FUNDIT:

Ekipi i CS:GO Sangal kanë nënshkruar me lojtarin suedez LNZ

Ekipi i CS:GO Sangal kanë nënshkruar me lojtarin suedez LNZ
Reklama

Linus “⁠LNZ⁠” Holtang i është bashkuar Sangal në një transferim nga Young Ninjas, ka njoftuar organizata.

Me nënshkrimin e LNZ, organizatës turke tani i mungon një lojtar për ta plotësuar listën e CS:GO.


LNZ vjen në ekip pas dy vitesh e gjysmë në organizatën NIP.

Ai përfaqësoi më së shumti skuadrën e akademisë në katër periudha të ndryshme, por është më i njohur për kohën e tij në ekipin kryesor.

“Jam jashtëzakonisht i emocionuar që do t’i bashkohem Sangal për sezonin e ardhshëm”, tha LNZ pasi iu bashkua ekipit.

Skuadra Sangal janë të udhëhequr nga trajneri shqiptar Klesti ‘stikle-‘ Kola, i cili më parë ishte trajner i ekipit shqiptar Bad News Eagles.

Ky është formacioni i ekipit Sangal pas ardhjes së LNZ:

Max “⁠PANIX⁠” Hangebruch

Can “⁠kyuubii” Ali

Caner “⁠Soulfly” Kesici

Linus “⁠LNZ⁠” Holtäng

Klesti “⁠stikle-⁠” Kola (trajneri)

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Kush i prinë shortit për Euro 2024 dhe pse të gjithë duan të jenë në këto dy grupe

Kush i prinë shortit për Euro 2024 dhe pse të gjithë duan të jenë në këto dy grupe

Kombëtarja e Shqipërisë
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
“Po t’i kishte ndodhur Real Madridit, do të flitej tërë javën” – Presidenti i Barcelonës ankohet për referim të njëanshëm

“Po t’i kishte ndodhur Real Madridit, do të flitej tërë javën” – Presidenti i Barcelonës ankohet për referim të njëanshëm

La Liga
Tifozët e Galatasaray përgatitën një koreografi të pabesueshme para ndeshjes, nuk mungonin mesazhet për Palestinën

Tifozët e Galatasaray përgatitën një koreografi të pabesueshme para ndeshjes, nuk mungonin mesazhet për Palestinën

Liga e Kampionëve
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori