Liverpooli mbrëmë ka fituar edhe trofeun tjetër evropian në qytetin e Stambollit, atë të Superkupës.

The Reds triumfuan pas ekzekutimit të penaltive kundër Chelseat meqenëse ndeshja në kohën e rregullt dhe vazhdime përfundoi me rezultat të barabartë 2-2.

Pos paraqitjes së mirë të dy portierëve, Adrianit dhe Kepa Arrizabalagas, shkëlqeu edhe Saido Mane dhe Mohamed Salah.

Ky i fundit në një moment tregoi se pse konsiderohet si një ndër lojtarët më të mirë të klubit anglez dhe më gjerë.

Konkretisht, sulmuesi në dy raste brenda disa sekondave u ka përbiruar topin në mes të këmbëve dy rivalëve të ekipit londinez.

Së pari, egjiptiani e kaloi N’Golo Kanten pastaj radha ishte e turpërimit të Jorginhos dhe në fund e pësoi Mason Mount.

Liverpooli bëhet klubi anglez me më së shumti trofe të mëdhenj, kalon Unitedin Liverpooli bëhet klubi anglez me më së shumti trofe të mëdhenj, kalon Unitedin

Ndryshe, Liverpooli është bërë skuadra më e trofeshme angleze pasi triumfoi në ndeshjen e mbrëmshme. /Telegrafi/