LAJMI I FUNDIT:

Efekti Messi – Inter Miami me rritje marramendëse të çmimit të biletës për ndeshjen e njëjtë pas transferimit të argjentinasit

Efekti Messi – Inter Miami me rritje marramendëse të çmimit të biletës për ndeshjen e njëjtë pas transferimit të argjentinasit

Lionel Messi ka konfirmuar gjatë të mërkurës transferimin në Mayor League Soccer te Inter Miami dhe tashmë kanë filluar efektet e para të klubi nga Florida.

Reklama

Ylli argjentinas përfundon kontratën me Paris Saint-Germain në fund të këtij sezoni dhe pritej një rikthim i tij i madh te Barcelona ose transferim në Arabinë Saudite te Al Hilal.

Megjithatë, Messi befasoi të gjithë gjatë ditës së djeshme (e mërkurë) kur konfirmoi se do të transferohet në Mayor League Soccer te Inter Miami.

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante
Lexo po ashtu Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Klubi nën pronësi të legjendës angleze, David Beckham, ka bërë një goditje të madhe me transferimin e yllit argjentinas pasi efektet e para veçse kanë filluar.

Por, për debutimin e Messit te Inter Miami duhet të presim deri më 21 korrik, kur kjo skuadër do të presë ekipi meksikan Cruz Azul.

Për këtë ndeshje bileta më e lirë ishte 29 dollarë, ndërsa pas konfirmimit të Messit tani kjo biletë kushton hiç më pak se 467 dollarë.

Efekti i Messit po vërehet ende pa mbërritur në Miami, pasi kjo rritje e çmimit të biletës është 16 fish më e shtrenjtë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Ligat tjera
Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

La Liga
Kalo në kategori