Barcelona ka arritur fitore ndaj Arsenalit në Cam Nou me rezultat 3-1 në Ligën e Kampionëve.

Katalunasit vazhdojnë në çerekfinale me rezultat përfundimtar 5-1.FC+Barcelona+v+Arsenal+FC+UEFA+Champions+League+zrIrpw08FTqx

Goli i parë në ndeshje erdhi nga braziliani Neymar në minutën e 18-të, i cili u asistua nga Luis Suarez dhe me këtë rezultat përfundoi edhe pjesa e parë.

Pjesa e dytë filloi me golin e bukur të Mohamed Elneny në minutën e 51-të.FC+Barcelona+v+Arsenal+FC+UEFA+Champions+League+FzCprp7QQKHx

Vendasit u kundërpërgjigjën në minutën e 65-të me supergolin e Luis Suarez pas një asistimi të bukur nga Dani Alves.FC+Barcelona+v+Arsenal+FC+UEFA+Champions+League+tXle5DrKGN9x

Në minutën e 88-të në skenë doli Lionel Messi, i cili me një gol të bukur e mbylli këtë sfidë.

Ky ishte një kualifikim i merituar pasi Barca ishte dukshme më e mirë në dy ndeshjet. /Telegrafi/

1-0: Neymar shënon, Suarez asiston dhe Barcelona në epërsi.

Posted by Telegrafi Sport on Wednesday, 16 March 2016

Shikoni se çfarë pasimi milimetrik merr Messi nga Neymari, por argjentinasi dështon të shënon i vetëm me portierin e Arsenalit.

Posted by Telegrafi Sport on Wednesday, 16 March 2016

1-1: Elneny shënon ndaj Barcelonës. A do rikthehet fuqishëm Arsenali?

Posted by Telegrafi Sport on Wednesday, 16 March 2016

2-1: Luis Suarez një super gol dhe rikthen epërsinë në Camp Nou.

Posted by Telegrafi Sport on Wednesday, 16 March 2016

3-1: Shënon Leo Messi, fjalët janë të tepërta për këtë njeri.

Posted by Telegrafi Sport on Wednesday, 16 March 2016