LAJMI I FUNDIT:

E krijuar nga diamanti dhe ari 18 karat – argjendaria australiane zbulon detaje sekrete të unazës së martesë të Rita Orës

E krijuar nga diamanti dhe ari 18 karat – argjendaria australiane zbulon detaje sekrete të unazës së martesë të Rita Orës

Rita Ora dhe bashkëshorti i saj regjisor Taika Waititi u martuan gjatë një ceremonie private në Los Angeles një vit më parë.

Dhe çifti angazhoi argjendarët Zena dhe Tarick K’Dor për të dizajnuar dhe krijuar unazën mahnitës me diamant të Ritës.


Në ceremoninë e tyre intime, Taika vendosi një unazë diamanti vezullues nga “House of K’Dor” në gishtin e nuses së tij të re.

Unaza e Ritës është bërë me diamante më të mira natyrale brilante të rrumbullakëta, të vendosura në ar të bardhë 18 karat.

Javën e kaluar, “House of K’Dor” ndau disa foto të autores së “Poison” duke treguar unazën mahnitëse, shkruan DailyMail.

“Rita Ora zgjedh K’DOR. Ne jemi përtej të emocionuar që kemi projektuar dhe krijuar një unazë të përjetësisë me porosi të diamanteve natyrale të shkëlqyera të rrumbullakëta, të vendosura në ar të bardhë 18k për Ritën e bukur. K’DOR i uron çiftit të mrekullueshëm një jetë dashuri dhe lumturi”, thuhej në mbishkrimin e postimit.

Në krijimtarinë e shkrepur bukur, këngëtarja, 32 vjeçe, dokumentoi ditën e saj të madhe, duke filluar me një vështrim në prapaskenë të ndryshimit të nusërisë së saj.

Pamjet e mrekullueshme përfshinin gjithashtu momentin kur Taika, 47 vjeç, pa gruan e tij të ardhshme për herë të parë teksa ajo ecte nëpër rresht përpara se të kurorëzoheshin.

Dyshja po shkëlqenin nga lumturia teksa u bënë çift i martuar dhe ndanë një puthje të parë pasionante si burrë e grua.

Rita i propozoi bashkëshortit të saj Taika Waititi teksa çifti shënoi përvjetorin e tyre të parë duke ndarë detaje të reja për martesën e tyre intime.

Çifti u martuan në një ceremoni të improvizuar që e planifikuan për vetëm dy javë me tetë persona të pranishëm, pasi Rita e bëri këtë pyetje gjatë një udhëtimi në Palm Springs.

Të gjitha lajmet nga Rita Ora
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Rita Ora

Motra e Ritës, Elena, ishte shoqëruese e nuses, ndërsa shoku më i mirë i Taika, aktori Jermaine Clement, fluturoi nga Zelanda e Re për ceremoninë.

Elena e përcolli motrën e saj drejt tij, ndërsa Taika u bashkua me dy vajzat e tij për ceremoninë.

Pasi u shpallën burrë e grua, të sapomartuarit u drejtuan në shtëpinë e mikut të tyre Guy Oseary për një darkë festive dhe u befasuan me një imitues të Elvisit, i cili ofroi muzikë për mbrëmjen.

Në janar, Rita më në fund konfirmoi se ajo dhe Taika ishin martuar pas muajsh spekulimesh, duke e përshkruar dasmën si ‘perfekte’ dhe ‘ditë të veçantë’. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Monika Salihu: Mbrëmjen që jam eliminuar, nuk erdhi askush nga familjarët të më merrte

Monika Salihu: Mbrëmjen që jam eliminuar, nuk erdhi askush nga familjarët të më merrte

Magazina
Me pantallona si të ushtrisë dhe pallto masive, Rita Ora shfaqet e lodhur pas largimit nga festa me bashkëshortin

Me pantallona si të ushtrisë dhe pallto masive, Rita Ora shfaqet e lodhur pas largimit nga festa me bashkëshortin

Magazina

"Doktori nuk t’i ka bërë mirë të pasmet" - Linda Halimi e ashpër ndaj Edona Jamesit

Magazina
Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Magazina
“Të ka rrahur babi shumë”, Buci kalon kufijtë në debatin me Azemin

“Të ka rrahur babi shumë”, Buci kalon kufijtë në debatin me Azemin

Magazina
Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Magazina
Kalo në kategori