LAJMI I FUNDIT:

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Një raportim i ri ka pretenduar se Pep Guardiola mund të largohet nga Manchester City, teksa një emër befasues është duke u konsideruar për ta zëvendësuar atë.

53-vjeçari ka shijuar një periudhë tejet të suksesshme nën udhëheqjen e Manchester Cityt, që prej se iu bashkua atyre në vitin 2016.


Guardiola mori ‘frenat’ e klubit nga Manuel Pellegrini, dhe që nga ajo kohë ai ka fituar pesë herë titullin e Ligës Premier, një herë Ligën e Kampionëve, si dhe dy herë Kupën FA.

Ai ka momentalisht kontratë me Cityn deri në përfundim të sezonit 2024/2025, pasi kishte nënshkruar një kontratë dyvjeçare në 2023.

Por, ka dyshime nëse ai do ta zgjasë më tutje bashkëpunimin me ‘Qytetarët’ për shkak se ata janë në pritje të rezultatit për hetimet lidhur mbi 115 thyerjet e dyshuara të rregullave të fair-play financiar.

Gazetari spanjoll Jorge Picon pretendon se City tashmë po synon ta planifikojë të ardhmen pa Guardiolën. Ai shtoi se City janë duke konsideruar mundësinë e emërimit të trajnerit të Gironës, Michel, për të zëvendësuar Guardiolën në rast largimi në 2025.

U eliminua nga Liga e Kampionëve, Guardiola e do me çdo kusht transferimin e top yllit gjerman
Lexo po ashtu U eliminua nga Liga e Kampionëve, Guardiola e do me çdo kusht transferimin e top yllit gjerman

“Pesimizmi po rritet rreth vazhdimit të trajnerit përtej vitit 2025, kur skadon kontrata e tij, dhe në mesin e kandidatëve për ta zëvendësuar atë, një trajner ‘nga shtëpia’: Michel”, ka thënë Picon.

Michel po shijon një sezon fantastik me Gironën, klub i cili është në pronësi të City Football Group. Girona është momentalisht në pozitën e tretë në La Liga dhe deri në fund do të synojë kualifikimin në Ligën e Kampionëve./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Kalo në kategori