LAJMI I FUNDIT:

Dybala tërheq Romën drejt Ligës së Kampionëve, fitore e madhe si mysafir ndaj Torinos

Dybala tërheq Romën drejt Ligës së Kampionëve, fitore e madhe si mysafir ndaj Torinos

Roma ka shënuar fitore si mysafir i Torinos me rezultat 1-0 në kuadër të javës 29-të të Serie A.

Reklama

Me të filluar ndeshja Roma fitoi penallti pas një loje me dorë në zonë nga Perr Schuurs.

Nga pika e bardhë ishte i saktë Paulo Dybala që shënoi për 1-0.

Pjesa e parë nuk solli më gjera të reja dhe të besuarit e Jose Mourinhos shkuan në pushim me epërsi.

Me të filluar pjesa e dytë, të dy skuadrat kishin nga një rast me Aleksey Miranchuk dhe Dybalan.

Deri në fund nuk kishte më raste të tjera dhe Roma mori tri pikë të mëdha.

Me këtë fitore Roma kalon në pozitën e tretë, duke e tejkaluar Milanin dhe Interit në renditje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori