LAJMI I FUNDIT:

Dustin Poirier dukej aq zemërthyer pas meçit ndaj Khabib saqë nuk i mbajti lotët

Dustin Poirier dukej aq zemërthyer pas meçit ndaj Khabib saqë nuk i mbajti lotët
Dustin Poirier (Foto: Screenshot/YouTube/MMAFightingonSBN)

Dustin Poirier është dukur shumë i zhgënjyer pas humbjes nga Khabib Nurmagomedov në kuadër të duelit për titullin e peshave të lehta në UFC.

Përballjet në ‘UFC 242’ u zhvilluan në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe, ndërsa përballja kryesore ishte ajo ndërmjet amerikanit dhe yllit nga Dagestani, të cilën e fitoi ky i fundit në raundin e tretë.


Të gjitha lajmet nga Dustin Poirier
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Dustin Poirier

“Mendova se do të kthehesha në Shtetet e Bashkuara si kampion i padiskutueshëm i botës, prandaj kjo dhemb shumë”.

Khabib Nurmagomedov në duelin ndaj Dustin Poirier (Foto: Francois Nel/Getty Images/Guliver)

“Unë nuk përballem vetëm sa për t’u ndeshur. Unë ndeshem për t’u bërë kampion bote. Prandaj këto mundësi nuk vijnë aq shpesh. Më duhet të shkoj në shtëpi dhe të mendoj se çfarë do të bëj në vazhdim”.

“Ai është i mirë. Është kampion bote. Ndoshta kam mundur të bëj më shumë…”, është shprehur Poirier në konferencën pas meçit.

Dustin Poirier (Foto: Screenshot/YouTube/MMAFightingonSBN)

Dustin u bë kampion i përkohshëm gjatë kohës që Nurmagomedov ishte u pezulluar për nëntë muaj, pas përfshirjes në zënkën pas duelit ndaj Conor McGregor në ‘UFC 229’.

Veç kësaj, Khabib ishte gjobitur edhe me 500.000 dollarë për shkak të daljes nga ‘Tetëkëndëshi’ dhe sulmit ndaj shokut të irlandezit, Dillon Danis. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Formacionet zyrtare, Man City - Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Formacionet zyrtare, Man City - Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Liga e Kampionëve
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Bayerni dhe Arsenali startojnë me më të mirët në dispozicion për ndeshjen e dytë - formacionet zyrtare

Bayerni dhe Arsenali startojnë me më të mirët në dispozicion për ndeshjen e dytë - formacionet zyrtare

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori