Ka filluar të duket sikur Dwayne “The Rock” Johnson dëshiron të lërë pas rolin e “Black Adam” dhe të ecë përpara pas ndryshimit të madh që ndodhi në DC Studios.

Pas publikimit të “Black Adam”, i cili kishte për qëllim të krijonte vazhdime të “Superman” të regjisorit Henry Cavill – Peter Safran dhe James Gunn u punësuan për të drejtuar anijen për të gjitha projektet e DC për Warner Bros Discovery. Ndërsa shefat e rinj hartojnë dekadën e ardhshme të DCU, disa projekte të planifikuara po hidhen poshtë, si “Wonder Woman 3” e regjisorit Patty Jenkins, shkruan MovieWeb.

Cavill ka njoftuar gjithashtu se ai ka mbaruar me rolin e tij si “Superman” pavarësisht rikthimit të tij në “Black Adam”. Ky njoftim me sa duket i dha besim thashethemeve se “Black Adam 2” nuk do të lëvizte përpara nën regjinë e Safran/Gunn.

Reklama
Reklama

Foto: Warner Bros

Fansat duke parë nga afër llogarinë në Instagram vunë re se pas njoftimit të Cavill, The Rock hoqi nga lista e ndjekësve në Instagram llogaritë zyrtare të “Black Adam” dhe Warner Bros Discovery. Kjo mund të jetë një shenjë delikate se ai është duke u larguar nga roli në “Black Adam”, nëse tani e di me siguri se nuk do të kthehet për një vazhdim të ri të filmit.

Nëse është e vërtetë që “Black Adam” ka vdekur në ujë në episodin e dytë, mund të jetë se e ardhmja e historisë thjesht nuk ishte në përputhje me atë që Safran dhe Gunn duan për DCU. Kjo është në thelb ajo që ata i thanë Cavill për versionin e tij të “Superman”, pasi Gunn ka një vizion të ri për “Man of Steel” që do ta shohë atë personalisht duke shkruar skenarin për filmin e ardhshëm me një aktor të ri. Por gjithashtu nuk ndihmoi fakti që “Black Adam” me fitime miliarda dollarëshe siç pritej, duke grumbulluar rreth fitime prej 385 milionë dollarësh në mbarë botën. Duke pasur parasysh buxhetin e madh që u desh për të zhvilluar filmin e gjatë, marrja e po aq parave për një vazhdim mund të jetë një shitje e vështirë për kompaninë Warner Bros Discovery.

Reklama
Reklama

Foto: Warner Bros

Ndërsa aktiviteti në rrjetet sociale po bën të dyshohet për këtë gjë, nuk është e vështirë të besohet se The Rock po ndjen pak zhgënjim me ndryshimet që ndodhin me DCU.

“Black Adam” tani po transmetohet në HBO Max. /Telegrafi/