LAJMI I FUNDIT:

“Duhet të godasim fort”, zbulohen më shumë mesazhe nga rasti i shantazhit ndaj Pogbas

“Duhet të godasim fort”, zbulohen më shumë mesazhe nga rasti i shantazhit ndaj Pogbas

Janë zbuluar tashmë dhe kanë dalë në dritë detaje të reja nga hetimi i ‘rastit Paul Pogba’.

Sipas gazetës L’Equipe, policia ka zbuluar më shumë mesazhe të shkëmbyera mes të dyshuarve që kanë sqaruar një pjesë të hetimeve.

Agjentët, sipas informacioneve që kanë, tani organizimin e zhvatjes së pësuar nga futbollisti ia atribuojnë Adama C., mikut të Pogbas, i arrestuar në mars të 2023 pas kthimit nga Dubai.


Ngjarjet kanë ndodhur natën e 19-20 marsit 2022. Atë ditë, rreth mesnatës, disa miq e kanë çuar futbollistin në një apartament në periferi të Parisit. Ai qëndroi aty deri në katër të mëngjesit, me celularin e fikur dhe të konfiskuar.

Dy persona me kapuç, të veshur me jelek antiplumb dhe të armatosur, kanë vënë në shënjestër lojtarin, të cilit i kanë kërkuar 13 milionë euro.

Pogba pretendon se ai është subjekt i një komploti shantazhi prej 13 milionë eurosh nga një bandë që përfshin vëllain e tij
Lexo po ashtu Pogba pretendon se ai është subjekt i një komploti shantazhi prej 13 milionë eurosh nga një bandë që përfshin vëllain e tij

Nga miqtë e Pogbas

Policia tani ka gjetur mesazhe në celularin e Adama C. Ai është shok fëmijërie i Pogbas dhe ka qenë i pranishëm natën e ngjarjeve.

Në bisedat e WhatsApp-it që agjentët kanë zbuluar, ka biseda mes Adama C. dhe Mamadou M., një tjetër nga miqtë e Pogbas.

“Duhet të godasësh fort”, i thotë Adama C., sipas hetimit të cituar nga L’Equipe, me qëllimin për të planifikuar se si t’i bëjë presion futbollistit që të paguajë shifrën e kërkuar kur të vijë koha.

“Ka arsye për të besuar se Adama C. manovroi për të organizuar rrëmbimin e Paul Pogbas”, shkruajnë hetuesit, sipas informacioneve të gazetës franceze, në një raport të policisë të datës 20 shtator 2023.

Ky është një hap tjetër për të sqaruar se çfarë ndodhi që natën kur Pogba u shantazhua. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Bundesliga
Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Ligat tjera
Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

La Liga
Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Premier League
Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Ndërkombëtare
Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Përfaqësueset
Kalo në kategori