Paul Pogba u ka thënë hetuesve se është subjekt i një komploti shantazhi prej 13 milionë eurosh nga një bandë që përfshin vëllain e tij.

Reklama

Vëllai më i madh i mesfushorit, Mathias shkaktoi polemika të mëdha në internet kur publikoi një video tre minutëshe ku premtoi të zbulonte disa informacione ‘shpërthyese’ për vëllain e tij fituese të Kupës së Botës.

32-vjeçari tha se do të ndajë ‘zbulimet’ sepse shokët e skuadrës dhe sponsorët e Pogbas “meritojnë të dinë disa gjëra” – madje përmendi edhe emrin e Kylian Mbappes.

Vëllai i Paul Pogbas kërcënon se do të nxjerrë skandale të mesfushorit të Juventusit dhe Kylian Mbappes Vëllai i Paul Pogbas kërcënon se do të nxjerrë skandale të mesfushorit të Juventusit dhe Kylian Mbappes

Por, më shumë detaje të kësaj historie mahnitëse kanë dalë në pah. Sipas France Info, Pogba ka informuar policinë se Mathias është pjesë e një tentative shantazhi.

Reklama

Pogba pretendon se i është nënshtruar kërcënimeve dhe tentativave për zhvatje nga miqtë që i ka njohur që kur ishte fëmijë dhe vëllai i tij.

Reklama

Thuhet se ai kishte një incident të detajuar ku u frikësua nga dy persona me kapuç që mbanin armë në një apartament në Paris dhe ata kërkuan që ai të dorëzonte 13 milionë euro.

Ata mendojnë se kanë të drejtë për këtë shumë pasi nuk mendojnë se Pogba është kujdesur për ta në aspektin financiar.

Çuditërisht, ata janë paraqitur edhe në terrenin stërvitor të Juventusit në Torino, ku Pogba tani po luan për herë të dytë.

Reklama

Pjesa e historisë me Mbappen se banda kërcënoi të shpikte një lajm të rremë që Pogba kërkoi që një magjistare t’i bënte magji yllit të PSG. /Telegrafi/