LAJMI I FUNDIT:

Dua Lipa ndan foto mahnitëse me fansat në Instagram teksa vazhdon promovimin e bashkëpunimit me “Versace”

Dua Lipa ndan foto mahnitëse me fansat në Instagram teksa vazhdon promovimin e bashkëpunimit me “Versace”

Fotot e fundit të Dua Lipës fituan më shumë se dy milionë pëlqime nga fansat në Instagram në pak orë nga postimi.

Reklama

Këngëtarja 27-vjeçare mbante flokë lart në bisht, ndërsa ajo zhveshi mesin e saj të tonifikuar me një fustan “Versace” me pika, të stolisur me një print shumëngjyrëshe fluturash.

Duke mbyllur sytë në pritje të pijes freskuese që do të pinte, ajo u njoftoi 88.3 milionë ndjekësve të saj: “Sinqerisht, jam gati për një vacanza”.

Foto: Dua Lipa/Instagram

Ylli i “Dance The Night”, e cila gjithashtu mbante unaza dhe byzylykë fluturash për një pamje më elegante, u përfshi në frymën e festës teksa u ul në një shezllon.

Dua dukej e pabesueshme në veshjen e saj, e cila është nga koleksioni i saj i fundit në bashkëpunim me “Versace” , ku Dua është bashkë-dizenjatore dhe titullohet “La Vacanza”.

Këngëtarja pranoi se ishte në një humor pushimesh, pas fitores së saj të fundit në gjyq kundër një grupi ‘reggae’ në Florida, tw cilwt e kishin akuzuar atë për plagjiaturë.

Foto: Dua Lipa/Instagram

Hiti i saj i madh “Levitating” u tha se ishte shumë i ngjashëm me hitin e vitit 2017 të Artikal Sound System, “Live Your Life” – por Warner Records bindi një gjykatë në Los Angeles që ta pushonte çështjen.

Të gjitha lajmet nga Dua Lipa
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Dua Lipa

Pretendimi për të drejtën e autorit u konsiderua i papërshtatshëm pasi grupi nuk tregoi se Dua mund të kishte akses në melodinë e tyre, pasi vetëm ‘disa’ qindra CD të saj u shitën.

Koleksioni i ri i Duas u debutua gjatë një sfilate të modës “Versace” gjatë Festivalit të Filmit në Kanë, me modele të tilla si Irina Shayk, duke i veshur disa nga artikujt në një rezidencë buzë detit.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Pak para se të fillonte spektakli i mbushur me yje, Dua foli për koleksionin gjatë një konference për shtyp.

“Ne donim të bënim garderobën e festave dhe diçka që do ta vishja gjatë gjithë verës, por edhe diçka që njerëzit e tjerë do ta donin dhe do ta shijonin”, tha hitbërësja e “One Kiss”, duke shtuar se ajo filloi të vizatonte skica për Donatellën vjeshtën e kaluar.

Më pas ajo filloi të punojë së bashku me drejtorin e njohur kreativ të markës italiane. “Ne kishim një gjuhë kaq të përbashkët, thjesht mund t’i largonim idetë nga njëri-tjetri”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Bebe Rexha shfaq linjat e kolme të trupit rrugëve të Los Angeles e veshur me fustan provokues

Bebe Rexha shfaq linjat e kolme të trupit rrugëve të Los Angeles e veshur me fustan provokues

Magazina
Linda Halimi tregon se si reagon kur flirtojnë me të në prani të bashkëshortit: Vetëm ia bëj me sy dhe ai e di

Linda Halimi tregon se si reagon kur flirtojnë me të në prani të bashkëshortit: Vetëm ia bëj me sy dhe ai e di

Magazina
Thuhet se lidhja e Leonardo DiCaprios me Vittoria Ceretti po bëhet serioze

Thuhet se lidhja e Leonardo DiCaprios me Vittoria Ceretti po bëhet serioze

Magazina
Luiz Ejlli realizon 'cover'-in për këngën e Elvis Presley

Luiz Ejlli realizon 'cover'-in për këngën e Elvis Presley "Can't help falling in love"

Magazina
Sophie Turner dhe Joe Jonas arrijnë marrëveshje të përkohshme për fëmijët e tyre mes betejës së ashpër të divorcit

Sophie Turner dhe Joe Jonas arrijnë marrëveshje të përkohshme për fëmijët e tyre mes betejës së ashpër të divorcit

Magazina
Efi zbulon se nuk ka më miqësi me Luizin dhe Kiarën: Nuk dua të flas më për këtë pjesë

Efi zbulon se nuk ka më miqësi me Luizin dhe Kiarën: Nuk dua të flas më për këtë pjesë

Magazina
Kalo në kategori