Drita vazhdon me formë të lartë, mposht me lehtësi Dukagjinin

Drita ka vazhduar me fitore, teksa ka marrë të tretën radhazi në elitën e futbollit kosovar.

Gjilanasit para adhuruesve të vet kanë mposhtur Dukagjinin e Klinës me rezultat të pastër 2-0.

Vendasit kishin iniciativën në pjesën e parë duke tentuar me Dabiqajn, Baftiun e Ebukan, por pa sukses.

Derisa në anën tjetër klinasit krijuan një rast të mirë shënimi, por goditja e Morinës u ndal nga shtylla.

Me rezultatin e bardhë 0-0 u mbyllën 45 minutat e para të kësaj sfide.

Në pjesën e dytë Drita shtoi ofensivën, derisa zëvendësuesi Raddy Ovouka në minutën e 56-të realizoi një gol spektakolar për 1-0.

Drita fitoren e siguroi në minutën e 71-të, kur Samson Obioha realizoi golin e parë me fanellën e Dritës për 2-0.

Deri në fund më gola nuk pati dhe Drita arkëtoi tre pikët e radhës.

Me këtë fitore gjilanasit vazhdon të jetë në pozitën e tretë, por tani me 43 pikë, dy më pak se lideri Ballkani. Ndërkohë Dukagjini është e gjashta në tabelë me 30 pikë. /Telegrafi/

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Tuchel e ka analizuar Real Madridin në detaje – por zbulon një shqetësim të madh para ndeshjes

Salah pyetet për përplasjen me Kloppin – jep një përgjigje të shkurtër, por të ashpër