LAJMI I FUNDIT:

Ditë vendimtare për transferimin e Scamacas te Interi

Ditë vendimtare për transferimin e Scamacas te Interi

Gianluca Scamacca do të jetë futbollist i ri i Interit, edhe pse duhet pritur edhe pak për marrëveshjen përfundimtare.

Në fakt sulmuesi italian ka gjetur tanimë marrëveshje personale me Interin dhe po pret dy klubet që ta bëjnë një gjë të tillë.

West Ham është i vendosur të fitoj 30 milionë euro nga shitja e lojtarit, ofertë që ende nuk është rritur nga Neroazzurët.

Detajet e transferimit të Scamaccas te Inter, zyrtarizimi në 48 orët e ardhshme
Lexo po ashtu Detajet e transferimit të Scamaccas te Inter, zyrtarizimi në 48 orët e ardhshme

Interi i është afruar 25 milionëve bashkë me bonuset dhe diferenca që ndan palët është tashmë pesë milionë euro.

Vullneti i lojtarit, që është vetëm Interi, mund ta tejkalojë këtë ngërç të fundit, derisa ‘La Gazzetta dello Sport’ njofton se reprezentuesi italian mund të jetë pjesë e Interit në fillim të javës së ardhshme.

Interi po ia merr Romës nga duart Scamaccan
Lexo po ashtu Interi po ia merr Romës nga duart Scamaccan

Dy klubet do të kenë një takim ditën e sotme ku do të mundohet të zgjidhet ngërçi dhe Scamacca t’i bashkohet Neroazzurëve.

Debutimi i sulmuesit italian me fanellën zikaltër pritet të bëhet në ndeshjen miqësore ndaj skuadrës shqiptare Egnatia më 13 gusht. /Telegrafi/ 


Në trend Sport

Më shumë
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

La Liga
Kalo në kategori