LAJMI I FUNDIT:

Interi po ia merr Romës nga duart Scamaccan

Interi po ia merr Romës nga duart Scamaccan

Sipas raporteve nga media të shumta, Interi është duke e rivalizuar Romën për transferimin e Gianluca Scamacca nga West Ham këtë verë.

Relevo dhe Calciomercato.com raportojnë se Nerazzurrët po zhvillojnë bisedime me sulmuesin, i cili është i etur për t’u rikthyer në Itali, pavarësisht se u largua nga Sassuolo për në Ligën Premier verën e kaluar.


Interi është ende duke punuar për të sjellë një tjetër sulmues për të mbështetur Lautaro Martinez dhe Marcus Thuram në sistemin e preferuar 3-5-2 të Simone Inzaghit pas largimit të Edin Dzeko dhe prishjes së marrëdhënieve me Romelu Lukakun.

Roma arrin marrëveshje me West Hamin për Scamacca
Lexo po ashtu Roma arrin marrëveshje me West Hamin për Scamacca

Scamacca, i cili u shit nga Sassuolo për 36 milionë euro korrikun e kaluar, kohët e fundit ka hequr fjalët “lojtar i West Ham” nga biografia e tij në rrjetet sociale, duke bërë që shumë njerëz të besojnë se një largim është afër.

Roma, e cila gjithashtu ka nevojë për një sulmues pas lëndimit afatgjatë të Tammy Abraham, po ashtu ka bërë presion për të sjellë Scamaccan në Stadio Olimpico dhe sipas raportimeve të mëparshme, kishte arritur një marrëveshje personale me lojtarin.

Jose Mourinho dhe ekipi i tij shpresonin të sillnin Scamacca në huazim me një klauzolë blerjeje që do të bëhej e detyrueshme bazuar në paraqitjet dhe kualifikimin në Ligën e Kampionëve, por Calciomercato raporton se West Ham nuk është plotësisht i bindur nga propozimi.

Gazeta italiane vazhdon të deklarojë se Interi është në një pozicion më të mirë për t’i ofruar West Ham një marrëveshje më të përshtatshme, e cila mund t’i vendosë ata përpara Romës në garën për të nënshkruar me Scamacca. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori