LAJMI I FUNDIT:

Dida flet për formën e Milanit dhe se a është Pioli trajneri i duhet për ekipin

Dida flet për formën e Milanit dhe se a është Pioli trajneri i duhet për ekipin
Reklama

Ish-portieri i Milanit, Dida beson se Stefano Pioli dhe ekipi i tij meritojnë durimin nga tifozët pas asaj që ai e përshkruan si një periudhë zhvillimi gjatë verës.

Klubi solli 10 fytyra të reja në ekipin e parë gjatë afatit kalimtar, si dhe i dha lamtumirën Sandro Tonalit dhe një mori lojtarësh të tjerë të skuadrës në disa muaj të ngarkuar për ekipin e rekrutimit të kuqezinjve.


Milani e filloi sezonin gjithashtu premtues, duke fituar të tre ndeshjet e para të kampionatit. Pas fitores 1-0 të së shtunës ndaj Hellas Veronës, Pioli dhe ekipi i tij qëndrojnë në vendin e dytë me katër fitore nga pesë.

Leao shqetëson tifozët e Milanit me komentet për të ardhmen
Lexo po ashtu Leao shqetëson tifozët e Milanit me komentet për të ardhmen

Midis këtyre grupeve të rezultateve, megjithatë, ishte përulja 5-1 nga rivalët, Interi – gjë që bëri që disa mbështetës të pyesin nëse trajneri është njeriu për këtë detyrë afatgjatë.

Dida, i cili e njeh mirë Piolin që nga koha e tij si trajner i portierëve të Milanit, i tha Sky Sports të hënën: “Ekipi është ende në një periudhë zhvillimi”.

“Është e vërtetë, tashmë janë luajtur pesë ndeshje, por stafit duhet t’i jepet kohë për të punuar”.

“Pioli ka bërë shumë nënshkrime dhe i duhet kohë për të kuptuar se cilat pozicione mund të mbulojë secili prej tyre. Pastaj ka lojtarë që nuk kanë luajtur më parë në Itali, ata ende nuk e dinë se çfarë do të thotë të luash në Serie A”, ka shtuar më tej legjenda braziliane. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Ligat tjera
Dita e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, shumë përballje interesante në orar

Dita e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, shumë përballje interesante në orar

Liga e Kampionëve
Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

La Liga
Xabi Alonso ka implementuar taktikën gjeniale që ka ndihmuar Leverkusenin të jetë lider në Bundesliga

Xabi Alonso ka implementuar taktikën gjeniale që ka ndihmuar Leverkusenin të jetë lider në Bundesliga

Bundesliga
Ronaldo fiton penallti por i thotë gjyqtarit se nuk ishte faull

Ronaldo fiton penallti por i thotë gjyqtarit se nuk ishte faull

Ligat tjera
“Shumë lojtarë do të zhgënjeheshin”, Armando Broja flet për kohën e kufizuar të lojës te Chelsea

“Shumë lojtarë do të zhgënjeheshin”, Armando Broja flet për kohën e kufizuar të lojës te Chelsea

Premier League
Kalo në kategori