Këngëtarja e njohur shqiptare, Dhurata Dora, ka paralajmëruar tash e sa kohë se do të sjell një bashkëpunim me reperin e njohur shqiptar që jeton dhe vepron në Gjermani, Azet.

Kënga ka përfunduar së incizuar, teksa këto ditë janë kryer edhe xhirimet e klipit.

Dyshja kanë ndarë me ndjekësit e tyre në rrjetin social Instagram disa fotografi nga xhirimet, ku ndër të tjerash kanë bërë të ditur edhe orarin e publikimit të projektit të tyre të ri muzikor.

View this post on Instagram

Seid ihr ready? 🌪

A post shared by Dhurata Dora (@dhuratadora) on Feb 26, 2020 at 11:08am PST

Kënga do të jetë e disponueshme për publikun të enjten në orën 23:59.

View this post on Instagram

Donnerstag 23:59 Uhr!

A post shared by AZET (@kmn_azet) on Feb 24, 2020 at 11:47am PST

Ky është bashkëpunimi i parë i Azetit me një këngëtare shqiptare, teksa Dhurata ka pasur bashkëpunim edhe më parë me emra të njohur jashtë trojeve shqiptare.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Vitin e kaluar, ajo solli një bashkëpunim me reperin algjeriano-francez, Soolking, “Zemër”, e cila u prit mirë nga publiku dhe mori miliona klikime në kanalin YouTube.

Mbetet të shihet nëse Dhurata do ta përsërisë suksesin e “Zemër” me bashkëpunimin e ri që do ta sjellë me Azetin nesër (e enjte). /Telegrafi/