LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë yje të futbollit që ishin pjesë e akademisë së Manchester Cityt: Nuk pritën shumë për ekipin e parë, disa prej tyre bënë mirë

Dhjetë yje të futbollit që ishin pjesë e akademisë së Manchester Cityt: Nuk pritën shumë për ekipin e parë, disa prej tyre bënë mirë

Sheikh Mansour është përpjekur të ndërtojë një perandori futbolli te Manchester City dhe këtë e arriti kur e emëroi trajner Pep Guardiolan.

Reklama

Stadiumi Etihad është i rrethuar nga Etihad Campus, një qendër stërvitore që vlen mbi 150 milionë euro dhe është ndërtuar për të sjellë talentët dhe për t’i rritur që të jenë pjesën e kampionit të Ligës Premier.

Sidoqoftë, jo çdo lojtarë perspektivë që ka shkelur në akademinë e Manchester Cityt ka qëndruar gjatë aty.

Më poshtë i gjeni dhjetë lojtarë që janë larguar nga Etihad para se ata të ktheheshin në lojtarët kryesor të ekipit të parë, ashtu siç pritej.

1. Daniel Sturridge

2. Kasper Schmeichel

3. Denis Suarez

4. Adrien Rabiot

5. Rony Lopes

6. Loris Karius

7. Ben Mee

8. Kieran Trippier

9. Jadon Sancho

10. Brahim Diaz

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Kalo në kategori