Sheikh Mansour është përpjekur të ndërtojë një perandori futbolli te Manchester City dhe këtë e arriti kur e emëroi trajner Pep Guardiolan.

Stadiumi Etihad është i rrethuar nga Etihad Campus, një qendër stërvitore që vlen mbi 150 milionë euro dhe është ndërtuar për të sjellë talentët dhe për t’i rritur që të jenë pjesën e kampionit të Ligës Premier.

Sidoqoftë, jo çdo lojtarë perspektivë që ka shkelur në akademinë e Manchester Cityt ka qëndruar gjatë aty.

Më poshtë i gjeni dhjetë lojtarë që janë larguar nga Etihad para se ata të ktheheshin në lojtarët kryesor të ekipit të parë, ashtu siç pritej.

1. Daniel Sturridge

2. Kasper Schmeichel

3. Denis Suarez

4. Adrien Rabiot

5. Rony Lopes

6. Loris Karius

7. Ben Mee

8. Kieran Trippier

9. Jadon Sancho

10. Brahim Diaz

/Telegrafi/