Afati kalimtar është mbyllur të hënë në ligat më të mëdha evropiane, ku nuk kanë munguar transferimet e mëdha.

Tashëm klubet kanë filluar të analizojnë se cilët lojtarë mund të afrohen në afatet e ardhshme.

Në mesin e lojtarëve që më shumë lakmohen ata që janë në vitin e fundit të kontratës.

Lojtarët mund të nënshkruajnë që në janar, kur ju mbeten vetëm gjashtë muajë në kontatë, për të kaluar pastaj verës si të lirë.

Afati kalimtar është mbyllur, por janë shumë yje që nuk kane ekip dhe mund të nënshkruajnë deri me 31 mars Afati kalimtar është mbyllur, por janë shumë yje që nuk kane ekip dhe mund të nënshkruajnë deri me 31 mars

Në listën më poshtë janë 10 yje, spikasin emra si Luka Modric, Edinson Cavani, Giorgio Chiellini e David de Gea. /Telegrafi/

CHRISTIAN ERIKSEN (TOTTENHAM)

DAVID DE GEA (MANCHESTER UNITED)  

WILLIAN (CHELSEA)

GIORGIO CHIELLINI (JUVENTUS)

EDINSON CAVANI (PSG)

DAVID SILVA (MANCHESTER CITY)

LUKA MODRIC (REAL MADRID)

DRIES MERTENS (NAPOLI)

MARIO GOTZE (BORUSSIA DORTMUND)

JAN VERTONGHEN (TOTTENHAM)