LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë lojtarët më të vlefshëm në Superligën e Turqisë, Mërgim Berisha zë vend në këtë renditje

Dhjetë lojtarët më të vlefshëm në Superligën e Turqisë, Mërgim Berisha zë vend në këtë renditje

Superliga e Turqisë në vitet e fundit është kthyer në kampionat atraktiv edhe për shqiptarët, pasi shumë lojtarë bëjnë karrierë atje.

Reklama

Njëri prej më të mirëve në vitet e fundit ishte Vedat Muriqi që shkëlqeu te Fenerbahce, duke u shitur pastaj te Lazio.

Në këtë kampionat nuk është se mungojnë lojtarët me vlerë, por ai më vlerën më të madhe është Miralem Pjanic.

Boshnjaku që u bashkua nga Barcelona te Besiktas, ka vlerë 18 milionë euro.

Pas tij vjen ylli i Trabzonspor, Ugurcan Cakir me 17 milionë euro. Dyshja e Fernerbaces, Diego Rossi dhe Altay Bayindir kanë vlerë të njëjtë në transfermarkt, nga 16 milionë euro.

Në listë ka edhe emra tjera si Cyle Larin, Attila Szalai, Rachid Ghezzal, Marca dhe Bakasetas, që të gjithë pak mbi 10 milionë euro.

Listën e mbyll futbollisti shqiptar Mërgim Berisha, pasi që vlera e tij është 10 milionë euro.

Ai këtë vit kaloi nga RB Salzburg te Fenerbahce dhe sezonin e ri e ka nisur mirë me gol dhe asistim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori