LAJMI I FUNDIT:

I dështoi transferimi te Nottingham Forest në minutën e fundit, Batshuayi përfundon te Fenerbahce në Turqi

I dështoi transferimi te Nottingham Forest në minutën e fundit, Batshuayi përfundon te Fenerbahce në Turqi

Michy Batshuayi është futbollisti i radhës që është larguar nga gjiganti anglez Chelsea.

Reklama

Sulmuesi belg u rikthye te Chelsea pas huazimit një vjeçar te Besiktas ku pati paraqitje shumë të mirë.

Batshuayi ishte shumë pranë transferimit te Nottingham Forest në momentet e fundit të afatit kalimtar të verës, por ky transferim dështoi.

Gjithsesi ai nuk ishte në planet e Chelseat dhe menjëherë është bërë me skuadër të re.

Belgu do të vazhdoj karrierën në Turqi pasi ka arritur marrëveshje me Fenerbahcen, ku klubi turk ka njoftuar për të.

E gjithë ajo që ndodhi në afatin kalimtar veror 2022
Lexo po ashtu E gjithë ajo që ndodhi në afatin kalimtar veror 2022

“Klubi ynë ka bërë marrëveshje me klubin e Chelseat për transferimin e Michy Batshuayi në ekipin tonë”.

“Futbollisti vjen në Stamboll për të bërë intervistat, për të kaluar kontrollin shëndetësor dhe për të çuar përpara procesin”, thuhet në njoftimin e klubit turk. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori