LAJMI I FUNDIT:

Deschamps largohet nga Franca menjëherë pas Kupës së Botës

Deschamps largohet nga Franca menjëherë pas Kupës së Botës

Didier Deschamps duket se ka vendosur për të ardhmen e tij dhe që një person e ka zbuluar atë.

Reklama

Presidenti i federatës së futbollit të Francës, Noel Le Graet ka bërë të ditur se trajneri mund të vendos vetë për të ardhmen e tij, gjersa kanë pasur një bisedë.

“[Deschamps] më tha se në çdo rast, ai do të kishte refuzuar një rinovim të kontratës dhe se do të shihemi pas Kupës së Botës”, deklaroi Le Graet për AFP.

“Pavarësisht nëse ai do të rinovojë apo jo, ai do të punojë, në të njëjtën mënyrë. Nëse fiton Kupën e Botës, ndoshta do të dëshirojë të qëndrojë. Nëse nuk e bën, mbase do të dëshirojë të largohet”.

“Unë e vlerësoj shumë atë – nuk mund të thuash se vendimi do të jetë vetëm i tij, por nuk është larg. Mendoj se besimi te Didier ka dhënë rezultat”, ka shtuar më tej kreu i federatës franceze.

Zinedine Zidane pritet të zë vendin e Deschamps, pasi dëshira e tij është bërë publike vite më parë.  /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

La Liga
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Serie A
Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

La Liga
Kalo në kategori