Sulmuesi i Lyonit, Memphis Depay ka hedhur një aluzion të madh se ai më në fund do të përfundojë një transferim te Barcelona në vitin 2021.

Reprezentuesi holandez ishte i lidhur shumë me një kalim në Camp Nou përpara sezonit 2020-21, por klubi i Ligue 1 vendosi kundër një marrëveshjeje më të lirë se 25 milionë euro.

Sidoqoftë, ish-ylli i Manchester Unitedit ende pritet të largohet nga klubi francez në muajt e ardhshëm, me kontratën e tij aktuale që skadon në korrik të 2021.

Depay e pranon se ishte afër transferimit te Barcelona Depay e pranon se ishte afër transferimit te Barcelona

26-vjeçari është i lirë të negociojë me klube jo-franceze që nga janari ndërsa ai kalon në gjashtë muajt e fundit të marrëveshjes së tij dhe ai ka treguar se do të largohet nga skuadra e Rudi Garcia.

“Unë jam 26 vjeç dhe pothuajse jam i lirë nga kontrata ime. Pritet që të ketë klube të interesuara për mua”, ka thënë Depay në një intervistë për BN Destem.

Komentet e Depay lënë të kuptohet se Barcelona do të sfidohet në ndjekjen e tij në muajt e ardhshëm, me interes nga klubet rivale në Angli, Itali dhe Gjermani. /Telegrafi/