Ylli i Lyonit, Memphis Depay pranon se shpresonte të bashkohej me Barcelonën këtë verë dhe ishte afër këtij transferimi.

Depay u lidh shumë ditëve të fundit të afatit kalimtar me një transferim në Camp Nou, por një gjë e tillë dështoi shkaku i disa faktorëve.

Megjithatë, transferimi ishte afër dhe këtë e ka treguar edhe sulmuesi holandez, i cili mban ende shpresë që masa përfundimisht të ringjallet.

Dembele ia shkatërron planet Barcelonës – Depay mbetet te Lyoni Dembele ia shkatërron planet Barcelonës – Depay mbetet te Lyoni

“Unë isha mjaft afër”, ka thënë fillimisht Depay për mediat franceze.

“Nuk kemi nevojë të hyjmë në të gjitha detajet, por kishte disa rregulla që fatkeqësisht e parandaluan atë”.

Prioritetet e Barcelonës për afatin kalimtar dimëror: Transferimi i Depayt dhe Garcias Prioritetet e Barcelonës për afatin kalimtar dimëror: Transferimi i Depayt dhe Garcias

“Tani unë përqendrohem te Lyoni dhe dua të jem përsëri i rëndësishëm aty. Do të shohim se si shkojnë gjërat më pas”.

“Nëse bëj gjërat e mia, interesi mund të jetë akoma aty. Thjesht duhet të hedh ndërprerësin tani”, përfundoi holandezi. /Telegrafi/