Barcelona tentoi që në ditën e fundit të afatit kalimtar t’i transferojë disa lojtarë.

Por, skuadra katalunase më 5 tetor nuk arriti t’i kompletoj dy transferime mjaftë kyçe për ta.

Memphis Depay i Lyonit dhe Eric Garcia i Manchester Cityt, ishin në listën e prurjeve të reja te Ronald Koemanit.

Dembele ia shkatërron planet Barcelonës – Depay mbetet te Lyoni Dembele ia shkatërron planet Barcelonës – Depay mbetet te Lyoni

Mirëpo, trajneri holandez nuk arriti që fillimisht të largonte Ousmane Dembelen që kërkoi nga Manchester Unitedi në formë huazimi.

Sipas asaj që raporton Diario Sport, francezi e dëshironte me ngulm qëndrimin në Camp Nou, që të dëshmojë vetën e tij se ka kapacitete të luajë për klubin katalunas.

Në anën tjetër, Garcia e dëshironte transferimin te Barcelona, e që Citzens kërkonin më shumë se 20 milionë euro, me Blaugranasit që ofronin 15 milionë. /Telegrafi/