Memphis Depay ka folur për ambientimin e tij te Barcelona, kohën që kalon me bashkëlojtarët, situatën me trajnerin Ronald Koeman, si dhe ditët me Lionel Messin e ambiciet me klubit.

Sulmuesi holandez erdhi këtë verë nga Lyoni si lojtar i lirë dhe tashmë ka shkëlqyer në ndeshjet para-sezonale dhe takimin e javës së parë në La Liga nga Real Sociedad.

Për ditët e tij të para dhe kohën që po kalon në Camp Nou, Depay ka folur tashmë dhe ka dhënë përshtypjet pozitive.

Tre minuta nga debutimi, Depay 'shpërtheu' në Camp Nou - do të jetë kënaqësi të shikohet holandezi këtë sezon në La Liga Tre minuta nga debutimi, Depay 'shpërtheu' në Camp Nou - do të jetë kënaqësi të shikohet holandezi këtë sezon në La Liga

“Të gjithë kanë qenë shumë të mirë dhe e kanë bërë të lehtë për mua”, ka thënë fillimisht Depay për El Periodico.

“Pique më ka ndihmuar shumë sepse anglishtja e tij është e mirë. Me Alban gjithashtu argëtohem shumë. Sigurisht, De Jong dhe Dest gjithashtu, sepse i njihja tashmë. Është një zhveshtore e mirë”.

“As nuk e kam njohur Messin. Ai erdhi vonë në para-sezon për shkak të pushimit pas Kupës së Amerikës dhe unë as nuk mund ta përshëndesja”.

“Unë e di se çfarë Koeman kërkon nga unë. Unë e di se çfarë duhet të bëj, ka një kimi mes nesh. Kjo është shumë e rëndësishme”.

Transferi i ri i Barcës, Memphis Depay: Jam i gatshëm të jap maksimumin te klubi më i mirë në botë Transferi i ri i Barcës, Memphis Depay: Jam i gatshëm të jap maksimumin te klubi më i mirë në botë

“Mundohem të jap diçka shtesë në fushë, diçka të rëndësishme për ekipin, për të sjellë gëzim në lojë”.

“Kjo është arsyeja pse lidhja me fansat është e pabesueshme. Më bën të ndihem fantastik dhe shpresoj të vazhdojë. Unë do të jap gjithçka në fushë që ata të kënaqen”, përfundoi ylli holandez. /Telegrafi/