Pothuajse 16 vjet më parë, Denzel Washington dhe Ridley Scott, mahnitën audiencën me dramën e tyre të suksesshme “American Gangster”, dhe tani duket se dyshja janë bërë sërish bashkë.

Burime për Deadline thonë se Washington është në negociatat përfundimtare për t’u bërë bashkë me regjisorin e njohur për “Gladiator”.

Paul Mescal thuhet se do të luajë bashkë me Denzel me Scott që kthehet në karrigen e regjisorit.

Denzel Washington (Foto: Getty Images)

Scott gjithashtu thuhet se do të bashkojë forcat me kompaninë “Scott Free” për të prodhuar filmin.

Ylli amerikan, David Scarpa, flitet po ashtu se do ta shkruajë skenarin e këtij projekti.

Të gjitha lajmet nga Denzel Washington Të gjitha lajmet nga Denzel Washington
Reklama

Walter Parkes dhe Laurie MacDonald nga ana tjetër bëhet me dijë se janë producentët ekzekutiv.

Ridley Scott (Foto: Getty Images)

Reklama

Ndonjë e dhënë tjetër nuk është zbuluar në lidhje me filmin që besohet se do pritet me padurim edhe nga fansat.

Projekti ndjek filmin “Gladiator” të vitit 2000 , i cili fitoi më shumë se 460 milionë dollarë në arkat botërore dhe u nominua për 12 çmime “Oscar”, duke fituar pesë, përfshirë ‘filmin më të mirë’.

Roli i Denzelit po vazhdon të mbetet akoma i fshehtë. /Telegrafi/