LAJMI I FUNDIT:

Demahmet Sinani vazhdon shkëlqimin në MMA, fiton ndeshjen kryesore në Kroaci

Demahmet Sinani vazhdon shkëlqimin në MMA, fiton ndeshjen kryesore në Kroaci

Sportisti i Arteve Marciale Mikse (MMA) nga klubi ” Fight Team”, Demahmet Sinani, ka fituar meçin e radhës, që në rundin e parë.

Reklama

Kësaj radhe ai mposhti brazilianin Manuel Barroso.

Talenti llapjan ka treguar paraqitje të jashtëzakonshme dhe qysh në ndeshjen e dytë si profesionist iu dha ngjarja kryesore në organizatën kroate FNC.

Si profesionist, ai ka fituar të dy ndeshjet në rundin e parë me fitore dhe më herët ka shkëlqyer si amator në sportet e MMA, Kick Box dhe Jiu Jitsu, duke fituar kampionate në Kosovë, Shqipëri, Maqedoni e Mal të Zi.

Demahmeti në këtë ngjarje u paraqit me një replikë të përkrenares së Skënderbeut dhe flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë, gjë që shkaktoi reagime të shumta tek publiku serb.

Ai është tani njëri ndër yjet më të përfolur të MMA në Ballkan dhe synon që një ditë të jetë pjesë e organizatës UFC.

Trajneri Arian Havolli dhe Drejtori i Rinisë, Sportit dhe Kulturës së Komunës së Podujevës, Pajtim Balaj,  deklaruan se organizatorët janë tejet të impresionuar me Demahmetin dhe premtuan që së shpejti të organizojnë një event në Kosovë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Ligue 1
“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

Premier League
Kalo në kategori