LAJMI I FUNDIT:

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 26-të në Albi Mall Superligë

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 26-të në Albi Mall Superligë

Albi Mall Superliga e Kosovës vazhdon me ndeshjet e xhiros së 26-të në fundjavë.

Reklama

Në program janë pesë ndeshje për tu zhvilluar këtë fundjavë, ku dy luhen ditën e shtunë dhe tre të tjera të dielën.

Malisheva do të jetë nikoqir i liderit Dritës dhe kjo ndeshje gjykohet nga Dardan Çaka, derisa të shtunën në fushë zbresin edhe Drenica e Prishtina me Mervan Bejtullahun që do ta ndajë drejtësinë.

Kryedeshja e javës zhvillohet në Gjilan mes Gjilanit dhe Llapit, ndërsa ky duel gjykohet nga Genc Nuza.

Gramos Shala do të ndajë drejtësinë në sfidën Ferizaj – Ballkani, derisa në Mitrovicë ku luajnë Trepça ’89 dhe Ballkani drejtësinë e ndan Burim Jahmurataj.

Të gjitha duelet e xhiros së 26-të në Albi Mall Superligë fillojnë nga ora 13:00./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori