LAJMI I FUNDIT:

Deklarata e Xavit që e ‘çmendi’ Laportan, trajneri i kishte thënë diçka tjetër në sy

Deklarata e Xavit që e ‘çmendi’ Laportan, trajneri i kishte thënë diçka tjetër në sy

Kur presidenti i Barcelonës, Joan Laporta shpërtheu në lot teksa shpjegoi vendimin për të vazhduar me Xavi si trajner në fillim të majit, dukej sikur do të ishte kështu.

Megjithatë, vetëm disa javë më vonë, të gjitha raportimet që vijnë nga kryeqyteti katalanas janë se Xavi Hernandez do të largohet nga klubi.

Një nga arsyet e supozuara ishte tërbimi i Laportës me deklaratat e Xavit në një konferencë për shtyp.


Për shumë njerëz, Xavi thjesht kishte deklaruar një realitet kur tha se do të ishte e vështirë për skuadrën e tij të konkurronte kundër Real Madridit dhe gjigantëve evropianë në Ligën e Kampionëve duke pasur parasysh kufizimet e tyre financiare.

Prandaj, dukej e gabuar kur Laporta konsideroi shkarkimin e Xavit si rezultat i atyre deklaratave dhe një humbjeje kundër Girona.

Një nga arsyet, sipas Bar Canaletes, është se Xavi i kishte thënë Laportës gjatë bisedimeve të tyre të përballjes se ai ndjente se mund të fitonte Ligën e Kampionëve me skuadrën aktuale dhe një ose dy ndryshime.

Kjo, padyshim, është mjaft larg nga ajo që ai shprehu në konferencën për shtyp, por po aq ndoshta sugjeron që Laporta dhe bordi nuk ishin kurrë plotësisht të bindur nga qëndrimi i Xavi në klub.

Vlen të kujtojmë se Xavi raportohet se ishte në prag të shkarkimit para se të njoftonte vendimin e tij për të dhënë dorëheqjen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Njihuni me shqiptarin e parë që mban flakën Olimpike - Shkumbin Muçolli, CEO i Burger King Kosova dhe shumë shteteve tjera nga rajoni

Njihuni me shqiptarin e parë që mban flakën Olimpike - Shkumbin Muçolli, CEO i Burger King Kosova dhe shumë shteteve tjera nga rajoni

Sport
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Luis Figo ka vetëm një pendim në karrierën e tij dhe nuk është transferimi i tij nga Barcelona te Real Madridi

Luis Figo ka vetëm një pendim në karrierën e tij dhe nuk është transferimi i tij nga Barcelona te Real Madridi

Ndërkombëtare
Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

UFC
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
ESPN zbulon listën me 25 lojtarët më të mirë të shekullit të 21-të, nuk mungojnë befasitë

ESPN zbulon listën me 25 lojtarët më të mirë të shekullit të 21-të, nuk mungojnë befasitë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori