LAJMI I FUNDIT:

Deco i përgjigjet pyetjeve për Nico Williams, ka edhe disa fjalë për Lamine Yamal

Deco i përgjigjet pyetjeve për Nico Williams, ka edhe disa fjalë për Lamine Yamal

Drejtori sportiv i Barcelonës, Deco, ishte i pranishëm në Allianz Arena për të parë fitoren e Spanjës ndaj Francës në Euro 2024 dhe nuk i ka shpëtuar vëmendjes së mediave që i pranishëm ishte edhe drejtori sportiv i Athletic Bilbaos, Mikel Gonzalez, mes lidhjeve të forta me Nico Williams.

Një raport i mëngjesit të sotëm (e mërkurë), një ditë pas lojës, pretendonte se Barcelona kishte rënë dakord në parim me agjentin e Williams për një kontratë për sulmues anësor 21-vjeçar.

Ndërkohë të hënën, presidenti i Barcelonës Joan Laporta deklaroi në radio se i pëlqente Williams dhe se ata mund të përballonin të aktivizonin klauzolën e tij të lirimit prej 58 milionë euro. Megjithatë, Deco nuk dha shpresa për këtë çështje.


Barcelona ka rënë dakord për kushtet personale me Nico Williams, është caktuar afati i transferimit
Lexo po ashtu Barcelona ka rënë dakord për kushtet personale me Nico Williams, është caktuar afati i transferimit

“Ai nuk është lojtar i Barçës, unë erdha për të parë ndeshjen”, u përgjigj Deco për Cadena SER.

Megjithatë, ai kishte më shumë për të thënë për Lamine Yamal, i cili shënoi një gol të mrekullueshëm për të filluar rikthimin e Spanjës.

“Është shumë bukur të kesh Laminen në ekip. Tashmë e dinim që ai ka shumë cilësi dhe po tregon pjekuri të pabesueshme. Gjithashtu siguri dhe qetësi, si kur luan ashtu edhe kur flet. Ai është një dhuratë për të gjithë. Për Barçën, për futbollin spanjoll dhe për futbollin në përgjithësi”, përfundoi drejtori sportiv.

Joan Laporta u jep fund zërave nëse Barcelona po e transferon Nico Williamsin
Lexo po ashtu Joan Laporta u jep fund zërave nëse Barcelona po e transferon Nico Williamsin

Sigurisht, Yamal ka qenë një nga aleatët më të mëdhenj të Barcelonës në përpjekjet e tyre për rekrutimin e Williams.

Jo vetëm që kimia e tyre në fushë ia ka bërë të qartë sulmuesit bask se ai mund të kënaqet duke luajtur me të në Barcelonë, por përpara se Laporta të bënte ndonjë deklaratë për të ardhmen e tij, 16-vjeçari nuk u shmang nga fakti se do t’i pëlqente të luaj me Williams çdo javë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Serie A
Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Serie A
Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Përfaqësueset
Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Përfaqësueset
Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

La Liga
Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori