LAJMI I FUNDIT:

Barcelona ka rënë dakord për kushtet personale me Nico Williams, është caktuar afati i transferimit

Barcelona ka rënë dakord për kushtet personale me Nico Williams, është caktuar afati i transferimit

Barcelona është gjithnjë e më afër për t’i siguruar shërbimet e sulmuesit spanjoll, Nico Williams.

Sipas Sport, Barcelona ka rënë dakord për kushtet personale me sulmuesin e Athletic Bilbao, Nico Williams në mes të fushatës së Euro 2024.

Blaugranët u takuan me agjentin e tij Felix Tainta dhe ishin në gjendje të finalizonin kohëzgjatjen e kontratës së tij dhe pagat e mundshme në takim.


Joan Laporta u jep fund zërave nëse Barcelona po e transferon Nico Williamsin
Lexo po ashtu Joan Laporta u jep fund zërave nëse Barcelona po e transferon Nico Williamsin

Por tani Barça përballet me detyrën e vështirë për të rënë dakord për një marrëveshje me Athletic Bilbao për transferimin e anësorit të tyre.

Ai ka një klauzolë lirimi prej 58 milionë euro të futur në kontratën e tij, e cila duhet të paguhet plotësisht.

Të paguajnë kaq shumë me një lëvizje është e vështirë për Blaugranët për shkak të çështjeve financiare. Ata do të shikojnë të negociojnë me Bilbaon për të paguar ndoshta një tarifë më të ulët në disa rata.

Nico Williams emëron lojtarin që duhet ta fitojë Topin e Artë sipas tij - zgjodhi yllin e Real Madridit
Lexo po ashtu Nico Williams emëron lojtarin që duhet ta fitojë Topin e Artë sipas tij - zgjodhi yllin e Real Madridit

Williams ka njoftuar klubin se nuk do t’i presë përgjithmonë. Ai e ka paralajmëruar Barçën se marrëveshja mund të dështojë nëse nuk mund ta bien dakord para javës së parë të gushtit.

21-vjeçari po shijon një sezon pjellor në Euro 2024 me Spanjën, pasi ka shënuar një gol dhe ka dhënë një asistim në pesë paraqitje. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Elvis Rexhbecaj i bashkohet Kosovës

Elvis Rexhbecaj i bashkohet Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës
Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Përfaqësueset
Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

Ndërkombëtare
Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

La Liga
Kalo në kategori