LAJMI I FUNDIT:

Daniele Maldini prezantohet te Spezia: Duhet të punojë çdo ditë për tu përmirësuar

Daniele Maldini prezantohet te Spezia: Duhet të punojë çdo ditë për tu përmirësuar

Një i familjes Maldini largohet nga Milani dhe ai është Daniele.

Reklama

Sulmuesi i talentuar është larguar nga Rossonerët për ta vazhduar karrierën si i huazuar tek skuadra tjetër italiane Spezia.

Klubi bardhezi e ka marrë italianin e ri si huazim për ta zëvendësuar shqiptarin Rey Manaj i cili është larguar nga Spezia.

Maldini i ri është prezantuar në klubin e tij ku synon që të luaj sa më shumë gjatë këtij sezoni.

20-vjeçari ka thënë se duhet të punoj shumë pasi vetëm pse quhet Maldini nuk do të thotë se ka lindur futbollist.

“Vetëm pse quhem Maldini, nuk do të thotë se kam lindur futbollist. Edhe unë duhet të vrapoj dhe të stërvitem, të punoj dhe të përmirësohem çdo ditë”.

“Kur futëm në zonën kundërshtare me topin në këmbë, unë ndjek fatin tim”, u shpreh Daniele Maldini

Talenti italian edicionin e fundit zhvilloi 13 ndeshje me Milanin në të gjitha garat ku shënoi edhe një gol. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

La Liga
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Serie A
Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

La Liga
Kalo në kategori