Dani Ceballos me një nga simulimet më të shëmtuara në futboll

Dani Ceballos i Real Madridit prodhoi një nga simulimet më patetike që do të shihni këtë sezon në fitoren 2-0 të Los Blancos ndaj Cadizit.

Teatri i tij ishte i mjaftueshëm për ta bërë edhe gjyqtarin Jesus Gil Manzano t’i tregonte Ruben Alcaraz një karton të verdhë.

Skuadra e Carlo Ancelottit ishte tërësisht dominuese gjatë gjithë nëntëdhjetë minutave, duke regjistruar 35 goditje në portë.

Real Madridi kthehet të fitorja, fiton në udhëtim te Cadizi
Lexo po ashtu Real Madridi kthehet të fitorja, fiton në udhëtim te Cadizi

Por, edhe pse ata ishin shumë mbresëlënës në fitoren e tyre, një nga pjesët më tronditëse të ndeshjes erdhi kur ish-lojtari i Arsenalit, Ceballos simuloi nga një kalim i Alcaraz.

Lojtari i Cadizit ndërhyn për ta marrë topin në posedim, duke bërë një rrotullim për të manovruar larg Ceballos.

Mirëpo, ndërsa ai po tentonte të shkonte drejt portës së Los Blancos, gjyqtari ndaloi lojën dhe ndëshkon 31-vjeçarin ndërsa Ceballos u shtri në fushë. /Telegrafi/