LAJMI I FUNDIT:

Dallku i pakënaqur me ndarjen e drejtësisë dhe humbjen nga Trepça ’89

Dallku i pakënaqur me ndarjen e drejtësisë dhe humbjen nga Trepça ’89

Dukagjini ka pësuar humbje në udhëtim te Trepça ’89 me rezultat 2-1.

Klinasit me këtë disfatë mbetën në vendin e gjashtë në tabelë, por tani skuadrat që ka më poshtë i janë afruar me pikë.


Trajneri i Dukagjinit, Armend Dallku ka folur pas ndeshjes duke u ankuar në ndarjen e drejtësisë.

“Te rasti i golit të parë ishte skandaloz arbitri. Futi në gojë bilbilin dhe nuk akordoi faull. Është për t’u habitur sesi edhe dhoma e VAR-it nuk reagoi, pasi në incizimin që kemi parë, ishte faull”.

Trepça '89 merr fitore të madhe ndaj Dukagjinit
Lexo po ashtu Trepça '89 merr fitore të madhe ndaj Dukagjinit

“Ndërsa, te goli i dytë është e pafalshme që një lojtar i Superligës të bëj një gabim të tillë. Lojtarët duhet të marrin përgjegjësi dhe të dalin me përgjegjësi për ta fituar takimin”.

“Neve na mbetet të punojmë. Më vjen keq për shikuesit në reagimin tim, por reagova sepse ishte emocion. Na mbetet të punojmë në dy javët që do t’i kemi për t’i përmirësuar gabimet tona”, tha Dallku. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Ndërkombëtare
Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Liga e Kampionëve
Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Premier League
Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

La Liga
Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

La Liga
Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

La Liga
Kalo në kategori