LAJMI I FUNDIT:

Trepça ’89 merr fitore të madhe ndaj Dukagjinit

Trepça ’89 merr fitore të madhe ndaj Dukagjinit
Foto: Arkiv

Trepça ’89 është rikthyer te fitoret në Albi Mall Superligë, pasi ka mposhtur Dukagjinin me rezultat 2-1.

Vendasit e nisën për mrekulli ndeshjen, ku vetëm pas gjashtë minutash lojë kaluan në epërsi.

Një aksion i bukur i vendasve bëri që Oyekanmi të gjendet bukur në zonë dhe nga afërsia dërgoi topin në rrjetë për 1-0.


Me epërsinë minimale të skuadrës vendase u mbyllen 45 minutat e para të kësaj sfide.

Pjesa e dytë ishte më e qetë nga vendasit të cilët mbroheshin dhe klinasit kërkonin me ngulm golin e barazimit.

Por në minutën e 80-të erdhi edhe goli i dytë në këtë takim përsëri me vendasit që shënuan. Ishte kapiteni i ‘minatorëve’ Ardian Muja që realizoi gol të bukur për 2-0.

Vetëm katër minuta më vonë Haliti i vendasve realizoi gabimisht në portën e tij për rezultatin përfundimtar 2-1.

Me këtë fitore 89-shi ngritët në pozitën e tetë me 29 pikë, derisa Dukagjini ka tre pikë më shumë dhe dy pozita më lartë.

Ndeshjen e ardhshme Trepça ’89 do ta zhvilloj në udhëtim te Prishtina, ndërkohë Dukagjini pret Ferizajn në Klinë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori