LAJMI I FUNDIT:

Dalic flet pas humbjes turpëruese ndaj Spanjës

Dalic flet pas humbjes turpëruese ndaj Spanjës

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, e ka pranuar se skuadra e tij ‘hoqi dorë’ nga loja e saj kundër Spanjës.

Spanja fitoi 6-0 ndaj Kroacisë në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve.


“Gjëja më e mirë që mund të bëjmë është ta përgëzojmë Spanjën”.

“Nuk është e lehtë për ne që të pranojmë se morëm as shumë gola, por ne duhet të marrim mësim. Ne nuk mund të ulemi dhe të qajmë, ne duhet të vazhdojmë të punojmë”.

“Pas golit ​​të tyre të parë dhe atij të dytë, ne filluam të humbisnim  terren dhe Spanja me këtë fitoi vrull, duke e gjetur me lehtësi korridorin”.

“Nuk kemi pasur zgjidhje. Ndërsa luajtëm si ekip, gjithçka funksionoi, por sapo u ndalëm të luanim kështu, përfundoi”.

“Ne duhet të mësojmë nga një humbje si kjo sepse kemi parë se çfarë ndodh kur luajmë si ekip dhe çfarë ndodh kur nuk e bëjmë”.

“Spanja gjithmonë ka pasur përqindje të mirë në posedimin e topit, por tani ata janë shumë më vertikalë dhe të rrezikshëm”.

Ai foli dhe sa i përket largimit të tij nga Kroacia pas kësaj humbje, duke thënë se nuk do të merr vendime të nxituara, ndërsa shtoi se do t’i zgjedh më mirë lojtarët për ndeshjet tjera.

“Nuk do të marr vendime të nxituara pas kësaj ndeshje, por Liga e Kombeve është një garë zyrtare dhe duhet ta shohim se kush mund të luajë e kush jo”, deklaroi pas ndeshjes Dalic. /Telegrafi/  

Në trend Sport

Më shumë
Kvaratskhelia insiston të largohet nga Napoli - shpreson t'i bashkohet gjigantit evropian

Kvaratskhelia insiston të largohet nga Napoli - shpreson t'i bashkohet gjigantit evropian

Serie A
Plani që Enzo Maresca ka hartuar për yllin e Chelseat i bindi drejtuesit e klubit ta punësojnë atë

Plani që Enzo Maresca ka hartuar për yllin e Chelseat i bindi drejtuesit e klubit ta punësojnë atë

Premier League
Ancelotti ka rrëfyer historinë e pabesueshme kur u përpoq ta linte Zidanen jashtë autobusit të ekipit për shkak të vonesës

Ancelotti ka rrëfyer historinë e pabesueshme kur u përpoq ta linte Zidanen jashtë autobusit të ekipit për shkak të vonesës

Serie A
Eskalon situata te Kameruni: Samuel Eto'o përplaset me trajnerin Brys

Eskalon situata te Kameruni: Samuel Eto'o përplaset me trajnerin Brys

Përfaqësuesja e Kosovës
“Gjithçka mund të ndodhë”, ylli i Real Madridit lë të hapur mundësinë e largimit

“Gjithçka mund të ndodhë”, ylli i Real Madridit lë të hapur mundësinë e largimit

La Liga
Ekskluzive: Nazmi Gripshi i lirë nga 30 qershori, vërshohet nga ofertat si nga vendi ashtu edhe nga Evropa

Ekskluzive: Nazmi Gripshi i lirë nga 30 qershori, vërshohet nga ofertat si nga vendi ashtu edhe nga Evropa

Superliga
Kalo në kategori