Cristiano Ronaldo dëshiron të kalojë dy vite në ish-klubin Sporting Lisbona para se të pensionohet, thonë raportimet.

Fituesi i pesë herë i Topit të Artë është i etur për një kthim emocional në klubin për të cilin ka luajtur si adoleshent kur skadon kontrata e tij në Juventus në vitin 2022.

Kjo sipas gazetarit italian Claudio Raimondi, i cili pretendon se Ronaldo është i etur të përfundojë aventurën e tij me skuadrën e Serie A para se të kthehet në Portugali.

“Ronaldo ka një ide për të ardhmen e tij që ne do të zbulojmë këtu së pari”, ka thënë Raimondi për Sport Mediaset.

“Ai dëshiron të përfundojë aventurën e tij në Juventus dhe pastaj të luajë për dy vite në Sporting”.

“Cristiano nuk ka ndërmend të largohet nga Juventus, ai dëshiron të respektojë kontratën, e cila përfundon në vitin 2022”.

“Nuk ka asnjë shans për një kthim në Spanjë dhe Real Madrid, ndërsa Manchester United nuk ka fuqi financiare për një lëvizje”.

Image credit: PA

“Nuk ka kushte që Ronaldo të largohet nga Juventusi, veçanërisht për arsye personale dhe lidhjen me sponsorët e tij”.

Një kthim i mundshëm i Ronaldos në Estadio Jose Alvalade është përfolur për disa kohë.

Në fillim të këtij viti, u shfaq një video që tregon nënën e Ronaldos, Dolores Aveiro, duke mbajtur një fanellë Sporting me emrin dhe numrin e djalit të saj në pjesën e pasme.

Familja Aveiro, të cilët janë tifozë të zjarrtë të Sportingut, po shikonin fitoren 1-0 ndaj Tondela në kur klipi u bë viral. /Telegrafi/