LAJMI I FUNDIT:

Cristiano Ronaldo vesh kostumet tradicionale të Arabisë Saudite dhe feston me skuadrën

Cristiano Ronaldo vesh kostumet tradicionale të Arabisë Saudite dhe feston me skuadrën

Mbretëria e Arabisë Saudite feston 22 shkurtin si Ditën e Themelimit dhe Cristiano Ronaldo, i cili u transferua në Al-Nassr, i uroi sauditët për këtë datë të rëndësishme, duke veshur kostumin tradicional dhe duke pirë kafe nga një filxhan i vogël.

Reklama

Portugezi ka postuar në rrjetet sociale një pjesë të festës në të cilën ka marrë pjesë, e një pozë veçanërisht interesante ka qenë kur ka qenë duke pirë kafe nga një filxhan i vogël.

Gjithashtu, në kuadër të performancës, Ronalo ka mbajtur një shpatë dhe ka dërguar një mesazh urimi.

Deklarata e Cavanit për Ronaldon shpjegon pse Erik ten Hag donte që ai të largohej
Lexo po ashtu Deklarata e Cavanit për Ronaldon shpjegon pse Erik ten Hag donte që ai të largohej

“Gëzuar ditën e themelimit të Arabisë Saudite. Ishte një eksperiencë e veçantë të merrje pjesë në festën e Al-Nassr”, ka shkruar Ronaldo në Instagram.

Ronaldo ka nënshkruar kontratë me gjigantin e futbollit saudit deri në verën e vitit 2025 dhe do të fitojë një pasuri të vërtetë në Riad.

Paga bazë e Ronaldos te Al-Nassr do të jetë rreth 70 milionë euro, por bashkë me bonuset dhe kontratat e sponsorizimit, portugezi do të fitojë 200 milionë euro në vit, ose 500 milionë për të gjithë kontratën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bundesliga
Deklarohet gjyqtari i finales së Ligës së Kampionëve pasi UEFA nisi hetimet për sjelljen e tij

Deklarohet gjyqtari i finales së Ligës së Kampionëve pasi UEFA nisi hetimet për sjelljen e tij

Liga e Kampionëve
Skandali Negreira kalon në një nivel tjetër

Skandali Negreira kalon në një nivel tjetër

La Liga
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Harta e tifozëve të qytetit të Mançesterit mund t'ju habisë: Cili është saktësisht “Klubi i qytetit

Harta e tifozëve të qytetit të Mançesterit mund t'ju habisë: Cili është saktësisht “Klubi i qytetit"?

Premier League
Liga Premeir reagon për sulmin që iu bë gjyqtarit Taylor dhe familjes së tij nga tifozët e Romës

Liga Premeir reagon për sulmin që iu bë gjyqtarit Taylor dhe familjes së tij nga tifozët e Romës

Premier League
Kalo në kategori