Trajneri i Interit, Antonio Conte ka postuar një fotografi nga zyrtare e tij, që e quan ‘shtëpinë e tij të dytë’.

Trajneri ka përdorur Instagramin për të publikuar një fotografi nga zyra e tij në qendrën stërvitore të Interit.

“Zyra ime … shtëpia ime e dytë!!! Në punë”, ka shkruar ai.

View this post on Instagram

Il mio ufficio… la mia seconda casa!!! At work 🖊 ⚽ My office… my second home!!! At work 🖊⚽

A post shared by Antonio Conte (@antonioconte) on Oct 29, 2020 at 9:10am PDT

Dhoma e vogël është e mbushur me tabela, fletë të mëdha dhe një libër ku shihet Analiza e Kundërshtarit të radhës, që është Parma.

Mbi të gjitha, nuk mungon as fusha e madhe e njohur si Subbuteo, që përdoret për të punuar taktikat e tij për ndeshje.

Conte njihet si një nga trajnerët më punëtor në futbollin modern. /Telegrafi/