LAJMI I FUNDIT:

‘Çmenduria’ e Angel di Marias: Shënon gol nga korneri

‘Çmenduria’ e Angel di Marias: Shënon gol nga korneri

Benfica kaloi në epërsi 1-0 ndaj Salzburgut në xhiron e gjashtë të Ligës së Kampionëve me golin e Angel Di Marias që realizoi në minutën e 32-të.

Sulmuesi argjentinas shënoi në mënyrë mahnitëse për të kaluar skuadrën e tij në avantazh direkt nga këndi.

Topi fluturoi mbi të gjithë në zonën e rreptësisë dhe portieri vendas Alexander Schlager reagoi keq. Ai nuk ia doli mirë përballë goditjes së argjentinasit.

Salzburgu dhe Benfica po luftojnë për vendin e tretë në grup dhe kualifikimin në Ligën e Evropës. /Telegrafi/

https://twitter.com/sergio_de_ennin/status/1734681520164794445

Në trend Sport

Më shumë
Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Përfaqësueset
De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

Ligue 1
Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Përfaqësueset
Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Përfaqësueset
Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

La Liga
Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Përfaqësueset
Kalo në kategori